Çakra Dengeleme nedir? Çakralar kapanır mı?

Çakra Sanskritçe bir kelimedir ve kelimenin tam anlamıyla

bir çıkrık. Eski geleneklere göre,enerji bedenlerimizde yedi büyük çakra veya enerji merkezi vardir. Çoğu insan cakralarin bizim fiziksel bedenimizde nufuz ettigini zanneder

aslinda cakralar enerji bedeni (aura), bedenimizde nüfuz eder.

Her merkezin enerjisinin ne kadar güçlü veya zayıf olduğuna bağlı olarak, fiziksel, duygusal ve ruhsal refahımızda bir değişiklik fark edebiliriz.

Çakralar vücudun çekirdeğinden enerji gönderirler ve çekirdeğin içine giren enerjiyi dışarıdan asimile ederler.Bu şekilde, bir çakra resepsiyon, asimilasyon ve yaşam enerjisi iletimi için bir organizasyon merkezidir.Ürettiğimiz şey ne aldığımızı belirler (benzer benzeri ceker kanunu) ve çakralarımız üzerinde çalışır, işlevsiz veya negatif blokajlari temizlersek, hayatımıza yüksek titreşimli insanları, durumları ve fiziksel sağlığı yani bolluk ve bereket enerjilerini çekebiliriz.

Bu cakralari dengelemeye yardımcı olmak için bitkisel yaglar, zikir ve ayetler, yari degerli taslar vb. vardir.Gerekli teknik bilgileri seanslardan sonra danisanlarimla paylasiyorum.

Çakralarımız evrensel enerji kaynağıyla mükemmel bir şekilde hizalandığında, hayatımızın her yönü uyumlu ve neşeli hale gelir.Mükemmel sağlığımızı geri alıyoruz ve hayata olan sevgimiz ve tutkumuz yenileniyor.


ÇAKRALARIMIZ KAPANIRMI?

Çakralarımız salgı bezlerimizin olduğu merkezlerde yer almaktadır ve enerji bedenimizde saat yönünde bir girdap gibi sonsuz bir şekilde dönmeye devam etmektedir.Bu merkezler kapanmaz bu tabir yanlıştir. İnsan ancak öldüğünde salgı bezlerinin çalışması durur ve çakralarımız kapanır yani ruhumuz fiziksel bedenimizi terk etttiğinde anca bu işlem gerçekleşir.


Doğru olan tabir sudur; çakralarımız yani enerji merkezlerimizde blokajlar oluşur.Bunun birçok sebebi vardır;

-Çevresel faktörler: Kirli hava, sigara dumanı, negatif ortamlar, radyasyon vb.

-Besinler; sağlıksız besinler, alkol, paketli gıdalar vb.

-Duygusal; sınır, öfke,yalan,dedikodu vb.


Bu durumların hepsi enerji bedenimizde bazı blokajlar oluşturur.Yukarıda bahsettiğimiz gibi oluşan bu blokajlar temizlenmediğinde yada dengelenmediğinde uzun vadede fiziksel bedenimize hastalık olarak zuhur eder.Aynı zamanda evrenden akan sonsuz bolluk ve bereket enerjileride hayatımıza blokajlar nedeniyle akamadığı için maddi ve manevi işlerimiz rast gitmez.Yukarıda bahsettiğim durumların hepsi frekansı düşük olaylardır.Bu da bizim frekansımızı düşürerek duygusal bağışıklığımızı zayıflatır. Olaylara ve kişilere karşı tahammülsüzlük oluşturur.


Örneğin Kök çakranizda blokaj olursa ne olur?

Kilo ve vücut sorunlarıyla boğuşursunuz. Sık sık borç ve para sizlik ile mücadele edersiniz. Değersizlik,öfke ve güvensiz duygularını taşırsınız.Sık sık bel ağrısı muzdarip olursunuz.

Enerji bedeninizde bu alan dengelendiginde bu sorunlar kendiliginden ortadan kalkmaya baslar.ISLAMDA CAKRALARIN YERI VARMIDIR?


"Yemin olsun biz sizin üstünüzde yedi (7) yol yarattık, Allah onların kalpleri, kulakları üzerine mühür basmıştır, Allah'tan daha güzel kim boya vurabilir."


Sufizimde, bu ayetin 7 enerji merkezleri ile, yine 7 kez yapilan tavaf ile aynı zamanda 7 nefis mertebesi ile ilişkilendirilmektedir.Benim görüşüm, kainattaki bütün ilimler Allah`ın indindedir.İnsanlığın yararına olan bu bilgileri ayet ve hadislerle ters düşmeyecek şekilde uygulamaktayım.#cakra #chakrahealing #cakradengeleme #sifa #enerjiterapisi